De Kleine Faust
door DJT de Reus

Tijdens het eten -rijst met pittige balletjes vertelt Coen’s vader vol vuur het verhaal van Dr. Faust die zijn ziel verkocht in ruil voor kennis. Wereldliteratuur!
Nieuwsgierig gaat Coen speuren en zoeken op internet. Vragen spoken rond in zijn
hoofd, wat is een ziel en kun je die verkopen en hoe? Hij zoekt en zoekt, dan verschijnt Mefisto op zijn scherm die hem graag wil helpen! Mefisto sleept hem mee naar virtuele werelden vol nieuwe uitdagingen en avonturen. Maar vooral met ontelbare antwoorden: alle kennis van de wereld ligt binnen het bereik van Coen.
Als Coen in de echte wereld meer op een geranium dan op een jongen gaat lijken,
besluit zijn moeder in te grijpen. Ook zij verdwijnt in de cyberspace en bindt de strijd aan met de verleider van haar zoon. Uiteindelijk moet ze haar toevlucht zoeken tot rigoureuze maatregelen om te winnen.
Twee spelers die voortdurend van rol wisselen en moeiteloos in en uit de geprojecteerde beelden stappen. Een fantasievolle en snelle voorstelling, een feest van herkenning van internetverslaving, virtuele werkelijkheden, stiekeme 12+games, kinderen met vierkante ogen en wanhopige ouders.
Verduistering gewenst, minimaal gordijnen of luxaflex voor de ramen.
Kijk op: http://www.youtube.com/watch?v=h1w9Jlcmh24
of
http://www.youtube.com/watch?v=J7c2VcRItzk
Lot Vekemans wint Toneelschrijfprijs.
Op 29 november 2010 werd Lot Vekemans de Taalunie Toneelschrijfprijs toegekend. Dit kreeg zij voor de tekst van de voorstelling Gif.
Regie Henk de Reus
Tekst Lot Vekemans
Spel Chris Koopman & Nienke Borgman
Vormgeving Hadewych ten Berge
Cyberthechniek Gidi van Liempd
Stem Coen Koen Nederhof
Educatie Rosa ten Hoor da Silva
Doelgroep 8 t/m 15 jaar
Duur ca. 55 minuten
Speelperiode januari t/m mei en oktober + november 2012
Max. aantal toeschouwers scholen 100, theaters 150



