stt-produkties jeugd jongeren volwassenen actieve
programma's
nieuws | presentatiedagen | STT brochure | festivals | contact | zoeken

Koning Adventus en het verdwenen kerstverhaal

door Marco Holmer Verteltheater

Fotograaf:

Marco Holmer vertelt samen met Raymond den Boestert

"Beste koning Adventus" fluisterde de eerste minister verlegen. "We hebben een klein probleem. We kennen allemaal een aantal kerstverhalen, maar we weten niet welke de echte is. Kunt u ons misschien vertellen welke u precies bedoelt?" De ene minister na de andere kwam naast de koning zitten en begon te vertellen.
Over de kerstman, de kerstcadeaus, de kerstgans, de kerstboom, de kerstgedachte en de kerstversiering.
Eerst was de koning verbaasd, dan geïrriteerd en tenslotte boos. "Wat is dat allemaal voor een onzin. Kent dan niemand meer hét kerstverhaal?"


Adventinien
Koning Adventus leefde tevreden gelukkig in zijn koninkrijk Adventinien. De hele dag liep hij met zijn kroon op zijn hoofd door het paleis en liet zich bewonderen. Want zijn onderdanen hielden veel van hem, in Adventinien betond geen belasting en veel vrije feestdagen. Ook de ministers van de koning waren tevreden behalve in de adventstijd. De koning had dan namelijk de meest afschuwelijke ideeën. Vorig jaar wilde hij nog een kerstkrans die om het hele paleis heen paste. Weken lang waren de tuinlieden aan het knutselen geweest, vreselijk! Vol angst en beven wachtte de ministers af wat voor geks de koning dit jaar zou wensen. “Op kerstavond wil ik het kerstverhaal horen. Het echte zoals mijn moeder dat vroeger vertelde” riep de koning op een morgen uit!. Het hele volk haalde opgelucht adem. Dat was een makkelijke wens. Iedereen in het land kende wel een mooi kerstverhaal. Maar .... welk verhaal was nou het echte. Dat van de moeder van de koning.

De voorstelling is gemaakt voor iedereen vanaf zes jaar en kan gespeeld worden op scholen, theaters, bijeenkomsten en conferenties.

Tekst Hedi Rödel & Herbert Adam
Dramaturgie Marco Holmer
De Koningen en verteller Marco Holmer
De ministers en de kok Raymond den Boestert
Doelgroep 5 t/m 12 jaar
Duur ca. 50 minuten
Speelperiode in de maand december
Max. aantal toeschouwers scholen 125, theaters 150